20 lut 2020

„Małopolskie Talenty” w Rabce-Zdroju

Gmina Rabka-Zdrój bierze udział w projekcie „Małopolskie Talenty” w ramach wsparcia uczniów zdolnych. W ramach projektu uczniowie zdolni będą mieli możliwość uczestnictwa w dodatkowych, nieodpłatnych, rozwijających i inspirujących zajęciach oraz wydarzeniach z zakresu: języka angielskiego, matematyki, informatyki, przedsiębiorczości oraz kompetencji społecznych (umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywności).

- Adresatem projektu są uczniowie obecnych klas 4-5 (I etap edukacyjny) oraz 6-7 (II etap edukacyjny) szkół podstawowych.

- Każdy uczeń, który przejdzie pozytywnie test kompetencji będzie brał udział w 60 godz. lekcyjnych zajęć
z wybranego przedmiotu (j. angielski/matematyka/ przedsiębiorczość/informatyka) oraz 20 godz. lekcyjnych zajęć z tzw. kompetencji ponad przedmiotowych – społecznych (radzenie sobie ze stresem, umiejętność uczenia się i pracy w grupach, podejmowania trudnych decyzji itp.) Do tych drugich nie prowadzi się osobnego naboru, ponieważ zakwalifikowanie się do projektu w ramach jednego z 4 podanych przedmiotów oznacza automatycznie udział w zajęciach z kompetencji społecznych.

- Jeden uczeń może być nominowany tylko raz i tylko do jednego wybranego przedmiotu.

- Nominacja ucznia przez rodziców i nauczycieli jest równoznaczna z wytypowaniem ucznia do diagnozy uzdolnień (testu umiejętności, nie wiedzy). Wynik diagnozy uzdolnień decyduje o przyjęciu ucznia do programu.

- Zajęcia będą odbywać się w 3 szkołach z terenu Gminy Rabka-Zdrój tj.: SP nr 1 w Rabce-Zdroju (język angielski, matematyka, kompetencje społeczne), SP nr 2 w Rabce-Zdroju (język angielski, matematyka, przedsiębiorczość, informatyka, kompetencje społeczne) oraz SP nr 3 w Rabce-Zdroju (język angielski, informatyka oraz kompetencje społeczne).

- RODZICE UCZNIÓW KLAS 4 - 7 ZAINTERESOWANI ZGŁOSZENIEM DZIECKA DO PROJEKTU, SKŁADAJĄ DEKLARACJĘ UCZESTNICTWA ORAZ FORMULARZ REKRUTACYJNY (dostępne
w sekretariacie szkoły) DO SEKRETARIATU W TERMINIE DO 11 MARCA.

- Zgoda rodzica jest niezbędna do skompletowania dokumentów wymaganych w projekcie.

Wszystkie informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej: http://malopolskietalenty.pl/