16 sie 2018
Fot. Bukowiańskie Centrum Kultury

Nasi na Sabałowych Bajanich

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi muzykanci z gminy Rabka-Zdrój na 52. Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej, które zakończyły się w środę 15 sierpnia. W kategorii młodzieżowej w konkursie instrumentalistów pierwsze miejsce zajął Jan Majerczyk z Chabówki, który jury zaprezentował grę na piszczałkach i dudach podhalańskich.  W tej samej kategorii na wysokim drugim miejscu znalazł się Adam Czyszczoń z Rdzawki, który uznanie jury zdobył za grę na złóbcokach i piszczałkach.

Jury oceniło, że uczestnicy Festiwalu Folkloru Polskiego 52. Sabałowych Bajań prezentowali wysoki poziom artystyczny i merytoryczny.

Zdjęcia: Bukowiańskie Centrum Kultury  i FB Adam Czyszczoń