20 lis 2018

Niepodległość w Karpatach

"Niepodległość rodziła się także w Karpatach. Galicja i jej mieszkańcy w drodze do niepodległości" - to tytuł wystawy plenerowej, którą od wtorku można oglądać na deptaku przed amfiteatrem w Rabce-Zdroju. Jej oficjalnego otwarcia dokonali we wtorek dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju Joanna Lelek i Jerzy Kapłon, dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Witając wszystkich obecnych na wernisażu, dyrektor Lelek podkreśliła, że wystawa wpisuje się w rabczańskie obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości i podziękowała doktorowi Kapłonowi za to, że mogła ona zostać pokazana w uzdrowisku. Dyrektor COTG podziękował natomiast miastu za gościnę i przypomniał, że wystawa opowiada o walkach o odzyskanie niepodległości, jakie toczyły się w Karpatach w latach 1914-15. Wystawa ta była wcześniej prezentowana na konferencji naukowej organizowanej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Na deptaku w Rabce-Zdroju można ją oglądać do 6 grudnia.

Po wystawie dr Jerzy Kapłon wygłosił w kawiarni Zdrojowa wykład pt. "Listopad 1918 rok we Lwowie".

2018-11-20-Wystawa pt. Niepodległość rodziła się także w Karpatach

20 listopad 2018