10 gru 2018

Nowy autobus dla dzieci

W ośrodku dla niewidomych przy szkole św. Tereski w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość przekazania i poświecenia nowego autobusu. Za 313 tysięcy złotych do użytku dzieci i opiekunów został przekazany 23-osobowy autobus Mercedes, zakupiony ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Pojazd został poświęcony przez księdza prałata Józefa Kapcię. Gośćmi uroczystości byli: członek zarządu powiatu Karol Skrzypiec, burmistrz Leszek Świder, Paweł Kacprzyk - prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi wraz z zarządem, Matka Radosława Podgórska - Przełożona Generalna Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, którzy  uroczyście wraz z uczniami przecięli czerwoną wstęgę opasującą autobus, a dzieci uczciły ten moment piosenką „Oto jest dzień, który dał nam Pan”. Pismo okolicznościowe przysłała dyrektor PFRON Marta Mordarska i starosta nowotarski Krzysztof Faber.

2018-12-08-Poświęcenie i przekazanie nowego autobusu dla dzieci w Ośrodku dla Niewidomych

8 grudzień 2018