10 lut 2020

OSP Rabka-Zdrój podsumowała rok

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym, na którym podsumowali działalność w minionym roku i omówili plany na rozpoczęty 2020 rok. Spotkanie odbyło się w siedzibie OSP przy ul. Podhalańskiej, a otworzył je prezes Kazimierz Stożek. Wśród obecnych byli członkowie jednostki i orkiestry dętej, a z gości prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP Jacek Klinowski, burmistrz Leszek Świder oraz Adam Radoń, pracownik Urzędu Miejskiego. Na początek minutą ciszy uczczono zmarłych członków rabczańskiej jednostki. Na przewodniczącego zebrania wybrano dh. Jacka Klinowskiego, który poprowadził dalszą część obrad. Głównym punktem walnego było sprawozdanie za ubiegły rok, które odczytał prezes Kazimierz Stożek.

Burmistrz Leszek Świder podziękował strażakom za pracę, poświęcanie wolnego czasu na działalność społeczną, za udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez samorząd na terenie miasta i gminy. - Dodajecie im uroku i splendoru - podkreślił. Zapewnił też, że rabczańska OSP może liczyć na samorząd, który dostrzega i ceni działalność jednostki i orkiestry. - Możecie liczyć na nasz samorząd, bo i my na was liczymy - powiedział, dodając, że samorząd pomoże w poszukiwaniach nowej siedziby dla OSP w Rabce-Zdroju. - Zrobimy wszystko, żeby znaleźć dla was stałe miejsce - zadeklarował.

Sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju za rok 2019 przedstawione na walnym zebraniu - sprawozdawczym członków OSP w dniu 9.02.2020 roku

Stan organizacyjny OSP:

Członkowie OSP. Stan w dniu walnego zebrania: Zwyczajni- 30, Honorowi -1, w tym kobiety – 9.

OSP posiada następujące drużyny i zespół: Orkiestra dęta – 32 członków w tym 25-ch to czynni członkowie.

Działalność organizacyjna:  W roku sprawozdawczym odbyły się 4  posiedzenia zarządu i 12 innych zebrań. Istniejące drużyny i zespoły, to jest orkiestra dęta przeprowadziła 60 spotkań. Współorganizowano 34 uroczystości: uroczystości kościelne, uroczystości państwowe, oraz wszelkiego rodzaju imprezy gminne jak i OSP.

Sprawy gospodarcze:  W roku sprawozdawczym OSP pozyskała następujący sprzęt i wyposażenie: uzupełniono umundurowanie galowe, damskie i męskie w postaci zakupu koszul galowych jak też koszulek letnich. Wykonano prace porządkowe, remontowe i budowlane przy naszym obiekcie i sprzęcie. Wykonano drobne remonty i konserwację sprzętu muzycznego, instrumentów, wykonano prace porządkowe wokół i wewnątrz budynku remizy OSP.

W ramach prac społecznych wykonano: prace jak już wyżej wymieniono na łączną liczbę 502 godzin, oraz szereg prac związanych z przygotowaniem, organizacją koncertów orkiestry dętej, na łączną kwotę 12.060,00 zł.

Działalność kulturalna, wychowawcza, sportowa: organizacja koncertów muzycznych orkiestry dętej - uczestniczenie w imprezach kulturalnych organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy - uczestniczenie w imprezach powiatowych - przeglądy orkiestr – koncerty. Współpraca z innymi organizacjami oraz współpraca zagraniczna): bieżąca współpraca MOK Rabka Zdrój. Zorganizowano wycieczkę do Pragi.