05 maj 2019

Obchody Dnia Strażaka

4 maja odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w Rabce-Zdroju. Rozpoczęła je msza święta, którą w intencji strażaków i ich rodzin odprawili w kościele pw. św. Teresy ksiądz proboszcz Dariusz Pacula i kapelan rabczańskich druhów ks. Paweł Skowron. Oprawę muzyczną mszy św. oraz całej uroczystości stworzyła Orkiestra OSP w Rabce-Zdroju pod kierownictwem Jacka Klinowskiego. Po nabożeństwie przy dźwiękach marszów uczestnicy uroczystości, poczty sztandarowe i zaproszeni goście, przemaszerowali na Deptak Zdrojowy. Wśród gości uroczystości byli m.in. burmistrz Leszek Świder, radny wojewódzki Bogdan Pęk oraz prezesi OSP z terenu gminy oraz władze zarządu miejsko-gminnego. Centralnym punktem uroczystości było wręczenie odznak i medali zasłużonym strażakom z jednostek z terenu gminy Rabka-Zdrój. Najważniejsze – Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa – odebrali dh Jan Surówka z OSP Chabówka i dh Jan Kuras z OSP Rdzawka. Potem nastąpiły przemówienia. Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Rabce-Zdroju dh Jacek Klinowski życzył strażakom zdrowia, pomyślności i by zawsze cali i zdrowi wracali z akcji. Burmistrz Leszek Świder podziękował strażakom za ich działalność na rzecz społeczności lokalnej i zadeklarował dalsze wsparcie ze strony samorządu dla ich potrzeb. Za bezinteresowną i ochotniczą pracę oraz uświetnianie lokalnych uroczystości dziękował druhom z terenu gminy radny Bogdan Pęk. Po przemówieniach strażacy i uczestnicy obchodów udali się na uroczysty posiłek.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego nr 11/2019 z dnia 23 marca 2019 roku odznaczeni zostali:

Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa;

dh Jan SURÓWKA - OSP Chabówka

dh Jan KURAS - OSP Rdzawka

Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa;

dh Stanisław  MIECHURA - OSP Rabka-Zdrój

dh Franciszek  SZLEMBARSKI - OSP Rabka-Zdrój

Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa;

Fabian SZYDŁOWSKI - OSP Rabka-Zdrój

Kapituła Św. Floriana pod przewodnictwem Ks. brygadiera Władysława Kuliga, Kapelana Strażaków woj. małopolskiego w Krakowie przyznała:

Srebrny Krzyż Zasługi Orderu Świętego Floriana

dh Jacek KLINOWSKI - OSP Rabka-Zdrój

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Rabce-Zdroju nr.10/2019 z dnia 31 stycznia 2019 roku przyznano :

Odznakę Za Wysługę Lat :

dh Augustyn STARMACH 65 lat - OSP Rdzawka

dh Józef WOJTYCZKO 60 lat- OSP Rdzawka

dh Stanisław SKWAREK     55 - OSP Rabce-Zdrój

dh Paweł SZELIGA       30 - OSP Rdzawka

dh Rafał  TWARÓG       25 - OSP Rdzawka

dh Andrzej MIŚKOWIEC 25 - OSP Rdzawka

dh Grzegorz LATAWIEC    25 - OSP Rdzawka

dh Krzysztof RAPACZ         20 - OSP Rdzawka

dh/a Karolina SKAWSKA    10 - OSP Rabce-Zdrój

dh/a Karolina PALKA           10 - OSP Rabka-Zdrój

dh Bartłomiej LUBERDA     10 - OSP Rabka-Zdrój

dh Mateusz OCHMAN      10 - OSP Ponice

dh Mateusz BIERNAT       10 - OSP Ponice

dh Przemysław  GIERAK      10 - OSP Ponice

dh Wojciech     MAGIERA    10 - OSP Rdzawka

Uchwałą  Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego  Związku OSP RP w Rabce-Zdroju nr 10/2019 z dnia 31 stycznia 2019 roku przyznano:

Złotą Odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”

dh Mateusz KOWALCZYK - OSP Rdzawka

Srebrną Odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”

dh/a Patrycja  POTACZEK - OSP Rdzawka dh/a Julia ŁABUZ, dh/a Ola LEŚN IAK, dh/a Patrycja SKAWSKA, dh/a. Klaudia ZUBEK, dh/a Amelia  PAPROCKA, dh/a Dorota  JURZEC, dh/a Natalia  MAGIERA, dh/a Beata KOWALCZYK, dh/a Kinga LATAWIEC, dh/a Klaudia SUDER, dh Kamil LATAWIEC, dh Dawid  WORWA, dh  Bartłomiej  KOWALCZYK, dh Dawid  PRANICA, dh  Józef  ANTOLAK.

Brązową Odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”

dh/a  Katarzyna KARKULA - OSP Rdzawka, dh Jan CZYSZCZOŃ - OSP Rdzawka.

2019-05-04-Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Rabce-Zdroju

4 maj 2019