06 gru 2018

Odszedł zasłużony rabczanin

W wieku 89 lat zmarł architekt i harcerz, patriota, społecznik i zasłużony rabczanin Jerzy Janowiec. Był szanowanym mieszkańcem miasta, wspaniałym i szlachetnym człowiekiem, który do końca pozostał wierny swojej Małej Ojczyźnie – Rabce. Członek legendarnej, powojennej II Drużyny Harcerzy imieniem Generała Władysława Sikorskiego przy Prywatnym Gimnazjum i Liceum Koedukacyjnym dr Jana Wieczorkowskiego w Rabce-Zdroju. Niestrudzenie zaangażowany w uroczystości rocznic Zbrodni Katyńskiej, powstanie album „Rabka na starej fotografii” oraz tablicy poświęconej ks. Józefowi Hołojowi, kapelanowi AK i II Drużyny Harcerzy im. gen. Wł. Sikorskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.