31 paź 2019

"Prezent dla Rabcia"

Projekt artystyczny pt. "Prezent dla Rabcia" adresowany był do wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z gminy Rabka -Zdrój. Tematem projektu było stworzenie prezentu dla teatru, a głównym celem - popularyzacja szeroko pojętej kultury teatralnej poprzez aktywny udział w obchodach jubileuszowych 70-lecia "Rabcia" dziecięco-młodzieżowej grupy odbiorców. Projekt zainspirował i zmotywował dzieci do stworzenia kreatywnych prac artystycznych: plastycznych w dowolnej technice, inscenizacji teatralnych, autorskich scenariusze, lalek i kostiumów scenicznych. Każdy uczestnik projektu otrzymał upominek-pamiątkę od samego "Rabcia". Dziś w jednej ze szkół biorących udział w projekcie – Szkole Podstawowej nr 4 w Zarytem - Krystyna Kachel i Eliza Wtorkiewicz-Kaleta nagrodziły uczniów, którzy brali w nim udział. Każda praca była nagrodzona, a każdy uczeń mówił co przedstawia. Najciekawsze „prezenty” ze wszystkich szkół-uczestników zostaną zaprezentowane podczas obchodów jubileuszowych, które odbędą się 15 listopada 2019 r. w Teatrze Lalek „Rabcio”. Sponsorem upominków jest Urząd Miejski w Rabce -Zdroju.

2019-10-31-Zakończenie projektu artystycznego "Prezent dla Rabcia"

31 październik 2019