14 sty 2019

Rabka zagrała z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w niedzielę 13 stycznia również w Rabce-Zdroju. Na ulice miasta i okolicznych miejscowości wyruszyło 70 wolontariuszy, którzy kwestowali na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zbiórka i rabczański finał rozpoczął się jednak już dzień wcześniej. W sobotę w Teatrze Lalek „Rabcio” odbyły się koncerty, podczas których do puszek trafiły pierwsze datki. Na teatralnej scenie wystąpili The Breakdown, Overflow i TEH. Członkowie sztabu włożyli wiele pracy i serca, żeby oba dni zapełnić atrakcjami i zachęcić rabczan oraz turystów do hojnych datków. W niedzielę odbył się turniej szachowy, zajęcia w Fitnesslandzie, wystąpił Teatr Chrząszcz w Trzcinie, były pokazy kosmetyczne, konkursy m.in. w jedzeniu pączków, zajęcia artystyczne, licytacje fantów przekazanych na rzecz WOŚP, wystąpił zespół Robcusie, a przed kawiarnią Zdrojowa  odbyło się malowanie orkiestrowego samochodu. Finałem był wieczorny pokaz ognia w ramach „Światełka do nieba”. Warto też dodać, że jak co roku, finał WOŚP  uczcił rabczański maratończyk Stanisław Szarawara, który dla Orkiestry przebiegł w niedzielę półmaraton. W wydarzeniach rabczańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wziął udział burmistrz Leszek Świder. Na zakończenie sztab w Rabce-Zdroju poinformował, że zebrał na rzecz WOŚP  kwotę 59 192,45 zł, ustanawiając tym nowy rekord.

2019-01-13-27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 styczeń 2019