1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 127 - burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
07 mar 2017

Rok 2016 podsumowany

W remizie OSP w Ponicach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy podsumowali na nim działalność w 2016 roku i omówili plany na aktualny rok. Spotkanie otworzył prezes Czesław Rapacz witając wszystkich zebranych strażaków i gości, wśród których obecni byli prezes  Miejsko-Gminnego Związku OSP Jacek Klinowski  oraz Adam Radoń, pracownik Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Na początku zebrania druhowie uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego prezesa Franciszka Biernata. Dalszą część zebrania poprowadził na prośbę zebranych prezes Jacek Klinowski. Głównym punktem walnego było przedstawienie sprawozdania z działalności OSP w Ponicach za ubiegły rok, które odczytał dh Krzysztof Skawski. W kolejnych punktach odczytano sprawozdania komisji rewizyjnej i przedstawiono plan pracy na rok 2017. W głosowaniu druhowie udzielili absolutorium obecnemu zarządowi.
Prezes Jacek Klinowski podziękował strażakom z Ponic za udział i zabezpieczanie uroczystości sportowych i kościelnych. Przekazał również podziękowania i dyplomy od prezesa ZW ZOSP RP Województwa Małopolskiego Edwarda Siarki  i prezesa Zarządu Powiatowego OSP Jana Kuczkowicza. Odczytano również podziękowania dla strażaków z Ponic za udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pod którymi podpisał się prezes Zarządu Krajowego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak.