30 kwi 2019

Sukces Majeranków w Zakopanem

Dziecięcy zespół regionalny Majeranki z Chabówki, działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej, odniósł bardzo duży sukces na jubileuszowym X Tatrzańskim Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”, który odbył się w Zakopanem. Zespół ten zdobył I nagrodę i wspólnie z zespołem Mały Zbójnicek z Zębu, otrzymał statuetkę Złotych Kierpców, przyznawaną najlepszym zespołom przeglądu. Zakopiańska impreza była eliminacją do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, na którym Majeranki wystąpią 15 czerwca. Zwycięskie zespoły zaprezentują się również na 51. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem podczas Koncertu Mali Górale. Gratulujemy!

Zdjęcia: Archiwum zespołu Majeranki

2019-04-27-Majeranki na X Tatrzańskim Festiwalu Zespołów Góralskich "Złote Kierpce"

30 kwiecień 2019