3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
02 lut 2019
kategoria:
Aktualności

Sukcesy zawodników Stowarzyszenia Olympic

Grupa najlepszych zawodników Stowarzyszenia Olympic wzięła udział w miniony weekend w drugich zawodach z cyklu Mistrzostw Polski Młodzików – Puchar Grupy Azoty w Tomaszowie Lubelskim. Już w poprzednich zawodach z tego cyklu, w Ustrzykach Górnych (Mucznem),  wyniki były doskonałe, jednak z Tomaszowa wróciliśmy z pierwszymi medalami – mówi trenerka Michalina Maciuszek. Stowarzyszenie Olympic reprezentowało 6 osób. W zawodach tej rangi, w danej kategorii wiekowej, startowało średnio 70 najlepszych zawodników z całej Polski.

Natalia Kusiak została podwójną medalistką. W biegu stylem łyżwowym na dystansie 3,3 km zdobyła srebrny medal , w stylu klasycznym na dystansie 2,5 km zdobyła medal brązowy. Bartosz Biedroń w stylu łyżwowym uplasował się na 5 miejscu, a w stylu klasycznym na 4 miejscu. Przegrał tylko z najmocniejszymi zawodnikami gospodarzy, którzy trudną trasę znali jak własną kieszeń. Niewiele zabrakło do podium. Iga Stachura w stylu łyżwowym uplasowała się na 21 miejscu, a w stylu klasycznym awansowała na 11 miejsce. Pola Rubiś w stylu łyżwowym zajęła 34 miejsce, a w klasyku awansowała na 28 miejsce. Sara Rubiś zajęła 46 miejsce, w drugim biegu 47. Najmłodsza Roksana Gacek wystartowała tylko w biegu stylem łyżwowym zajmując 21 miejsce, natomiast w drugim dniu nie wystartowała z powodu wysokiej temperatury.

W ten weekend (2-3 lutego) zawodnicy wystąpią w trzecich zawodach w tym cyklu, które odbędą się w Zakopanem. W końcowym rankingu Mistrzostw Polski Młodzików liczą się wyniki z wszystkich zawodów.

Zawodnicy Stowarzyszenia Olympic już w liczniejszej grupie biorą także udział w cyklu zawodów Małopolskiej Ligi Szkolnej. 22 stycznia 2019 r. odbyła się w Zalesiu koło Limanowej, na doskonale przygotowanych trasach wokół Mogielicy, III edycja zawodów. Wyjazd do Zalesia był bardzo udany – zawodnicy wywalczyli doskonałe lokaty i przywieźli  4 medale. Niektórzy z nich mieli swoje debiuty – pierwsze zawody w życiu – i spisali się doskonale.

Wyniki przedstawiały się następująco: NATALIA KUSIAK – ZŁOTO, BARTOSZ BIEDROŃ – ZŁOTO, WIKTORIA LEŚNIAK – ZŁOTO, ZUZANNA PONICKA – SREBRO, Roksana Gacek - 4 miejsce, Iga Stachura - 6 miejsce, Sara Rubiś - 7 miejsce, Pola Rubiś - 9 miejsce, Adam Jamróz - 8 miejsce, Iga Jurczakiewicz - 9 miejsce, Olimpia Koźlak - 13 miejsce, Małgosia Macuga - 17 miejsce. Atmosfera w grupie jest fantastyczna, wszyscy wspierają się nawzajem, starsi – bardziej doświadczeni pomagają młodszym i jak widać ekipa  jest na medal.

Redagował: Piotr Kuczaj
kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf wyniki PGA Puchar Roztocza 26.01.2019.pdf 19-02-02 10:50 3.31MB pobierz plik: wyniki PGA Puchar Roztocza 26.01.2019.pdf