16 lis 2018

Teatr Chrząszcz w Trzcinie zaprasza najmłodszych

Teatr Chrząszcz w Trzcinie i Stowarzyszenie Lokomotywa przedstawiają rozkład jazdy na  najbliższe miesiące. Widzowie będą mogli parokrotnie zobaczyć najnowszy spektakl "C jak Cyrk" i po raz pierwszy wziąć udział w tematycznych warsztatach "Moja literka".

Maluchy już od 8. miesiąca życia będą mogły przeżyć przygodę z teatrem naj-najowym. Ośmielone przyjazną atmosferą będą mogły dotykać, sprawdzać, wąchać, grać na rożnych instrumentach, uczestniczyć...­ Na dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym czekają z kolei emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo, a także warsztaty. Po spektaklu każde dziecko będzie mogło wykonać powiązaną z przedstawieniem pamiątkę.

Zapowiadamy też dwa wydarzenia specjalne - zabawy sylwestrowe dla najnajów i przedszkolaków. Szczegóły wkrótce.

TEATR CHRZĄSZCZ W TRZCINIE

godz. 10 SYLWESTER dla NAJ-NAJÓW /zabawa/ wiek 1-3, czas trwania 1 h

godz. 15 SYLWESTER dla PRZEDSZKOLAKÓW /zabawa/ wiek 3-6, czas trwania 1,5 h

Bilety 15 zł

Bilety do kupienia na 30 min. przed spektaklem.

Rezerwacje i dodatkowe informacje: tel.  696 288 398,

e-mail: ,

www.teatrchrzaszcz.pl

www.facebook.com/chrzaszczwtrzcinie

www.lokomotywa.org

Aktualny repertuar zawsze pod linkiem:

C jak CYRK

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Czas trwania: 60 min.

MOJA LITERKA /warsztaty/

Nauka pisania własnego imienia to ważny dla dziecka etap budowania własnej tożsamości. Na zajęciach uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać, ozdobić i „ożywić” wybrana literkę. Może to być pierwsza literka własnego imienia, ale też może być T jak Tata, czy M jak Mama. Literkę można później postawić na półce, powiesić na ścianie, na choince lub dać komuś w prezencie. Warsztaty dopełniające spektakl „C jak Cyrk”.

Bam-Bam

Spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat, czyli naj-najmłodszych. Wycisza i oswaja. Spektakl sensoryczny - poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Muzyka na żywo. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami. Muzyka na żywo.

Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

Witajki i Papatki

Najnajowy spektakl, którego motywem przewodnim są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania.... Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze... co jeszcze?  Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem! Zakończeniem jest wspólna zabawa z dziećmi.

Muzyka na żywo.

Czas trwania: 35 min + 20 min zabawy

O! Wlazł kotek na płotek

Historia oparta na znanej piosence "Wlazł kotek na płotek" porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu mapet. Spektakl interaktywny.

Czas trwania: 45 min.

Jak zrobić mapeta? /warsztaty/

Warsztaty uzupełniające spektakl „O! Wlazł kotek na płotek”

Dzieci nauczą się jak w łatwy sposób wykonać lalkę pyskówkę (typu „mapet”). Z takich materiałów jak skarpeta, włóczka, wata, papier, kulki styropianowe będą tworzyć śmieszne gadające stworki. Uwieńczeniem warsztatów będą krótkie scenki odgrywane lalkami przez uczestników.

PUK! PUK!

Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.

Czas trwania: 45 min.

RODZINA MAMUTA

Warsztaty RODZINA MAMUTA uzupełniają spektakl „Puk! Puk!”o własnoręcznie wykonaną pamiątkę – małego mamuta z rodziny naszego głównego bohatera.

Paluszek

Spektakl luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Gimnastyka wyobraźni i wprawki z równowagi.

Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat, ale świetnie bawią się też dorośli.

Zakończeniem spektaklu są ćwiczenia na równowagę przeprowadzone przez aktorów.

Czas trwania: 50 min.

TEATR PALUSZKOWY /warsztaty/

Warsztaty uzupełniają spektakl „Paluszek” o własnoręcznie wykonaną pamiątkę – malutką, własnoręcznie wykonaną pacynkę – tylko na jeden palec, którą można później odgrywać domowe  przedstawienia.