17 lut 2020

V Charytatywny Bal Walentynkowy

Około 120 gości, wśród nich przedstawiciele rabczańskiego samorządu burmistrz Leszek Świder i radny Paweł Rogowiec, wzięło udział w dorocznym Charytatywnym Balu Walentynkowym, zorganizowanym tradycyjnie w remizie OSP w Skomielnej Białej przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rabce-Zdroju. Cel balu, który odbywał się pod honorowym patronatem posła Edward Siarki i burmistrza Rabki-Zdroju, jak co roku był szczytny. Uczestnicy spotykają się w okresie noworoczno-karnawałowym na wspólnej zabawie, by miło spędzić czas, zintegrować się i pomóc potrzebującym. Podczas ubiegłorocznej imprezy zebrano ponad 30 tys. zł. Dochód z tegorocznego balu pomoże stworzyć w budynku przy ulicy Podhalańskiej w Rabce-Zdroju Środowiskowy Dom Samopomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Taka placówka zapewni im codzienną opiekę terapeutyczną i rehabilitacyjną oraz umożliwi sprawniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie. PSONI korzysta w tym projekcie ze wsparcia Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, który złożył wniosek w tej sprawie o dofinansowanie do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Bardzo dziękujemy rabczańskim władzom za życzliwość i zrozumienie potrzeb niepełnosprawnych – mówiła Marta Augustyn, prezes PSONI w Rabce-Zdroju.

Burmistrz Leszek Świder, który został poproszony o zabranie głosu, powiedział, że stoi obok osób, które nie znają słów „nie da się”, czego dowodem jest to, co w ostatnich latach, mimo wielu przeszkód, udało się zrobić w budynku przy ul. Podhalańskiej. -  Jedna osoba wiele nie może, ale jeżeli wszyscy będziemy się starali pomóc, to jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo – zaznaczył, dziękując wszystkim obecnym za przybycie i dar serca.

Uczestnicy balu bawili się przy muzyce zespołu Melodika. Były zabawy, aukcje charytatywne, jubileuszowy tort, „Sto lat” dla PSONI i szampańska zabawa do późna.

2020-02-15-Walentynkowy Bal Charytatywny na rzecz PSONI

15 luty 2020