11 lut 2020
Fot. WKU Nowy Targ

Wojsko czeka

Ruszyła doroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu nowotarskiego. W Nowym Targu powiatowa komisja lekarska będzie prowadzić kwalifikacje w budynku dawnego Urzędu Miasta ul. Bulwarowa 9.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia. Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2001roku.

Do poboru staną również mieszkańcy miasta i gminy Rabka-Zdrój, którzy będą wzywani na komisję w dniach 20 – 24 lutego.

Więcej informacji o kwalifikacji oraz plan pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Nowotarskiego w 2020 roku znajduję się na stronie: TUTAJ

Terminy dla poszczególnych gmin poniżej.