1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Burze!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
31 paź 2018

Współpracujemy z OPP

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła podczas środowej sesji Roczny Program Współpracy Samorządu Gminy Rabka-Zdrój z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2019 roku. Określa on ramowe zasady wspierania przez samorząd działań organizacji pozarządowych poprzez zlecanie i powierzanie im zadań z zakresu upowszechniania i wspierania kultury fizycznej, z zakresu kultury, sztuki, dziedzictwa narodowego i ochrony dóbr kultury, a także turystyki i krajoznawstwa. Głównym celem programu jest budowanie partnerstwa służącego realizacji ważnych celów społecznych.

Organizacje pozarządowe podejmują cenne działania dla lokalnej społeczności, dlatego ich   współpraca z jednostką samorządową  stwarza szanse na lepsze realizowanie wspólnego celu, jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców naszej gminy.

Przyjmując  Program Współpracy Gminy Rabka-Zdrój z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, Rada Miejska deklaruje chęć umacniania lokalnych działań, stwarzania warunków  do powstawania inicjatywy i struktur  funkcjonujących na  rzecz społeczności lokalnej oraz wyraża  intencje  realizacji swoich zadań ustawowych w ścisłym współdziałaniu z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami.