31 paź 2019

XI "Zaduszki Rabczańskie"

"Tych, których znaliśmy, kochaliśmy, a odeszli" (Emily Dickinson) - to słowa przewodnie tegorocznych jedenastych z kolei Zaduszek Rabczańskich, które odbędą się w sobotę 9 listopada o godz. 11.00 w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Oprawę muzyczną wydarzenia, które odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju, zapewni chór „Cantabile” pod dyrekcją Zofii Zborek.

XI Zaduszki Rabczańskie poświęcone będą dziesięciu wyjątkowym postaciom. Bohaterami tegorocznych wspominek będą: Jan Bieś, Teodor Stanisław Cybulski, Jerzy Kolecki, Barbara Kuczaj, Tadeusz Malewski, ks. Mieczysław Maliński, Jan Nalepa, Krzysztof Pisiewicz, Jan Porzycki i Jan Ripper. Początek spotkania - godz. 11.00. Organizatorzy: Urząd Miejski, Muzeum im. Wł. Orkana, Teatr „Rabcio”, Miejski Ośrodek Kultury.