09 maj 2019

XVII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju

W dniach od 21 do 28 maja na terenie Rabki-Zdroju już po raz siedemnasty rozegrana zostanie Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

Uroczyste otwarcie Spartakiady odbędzie się 21 maja o godz. 15.00 na Hali IGiChP. Konkurencje rozgrywane będą w placówkach sanatoryjnych rozmieszczonych na terenie całego miasta. Uroczysty finał zakończy zmagania sportowe na stadionie Klubu Sportowego Wierchy 28 maja o godz. 15.30.

Organizatorami Spartakiady są: Burmistrz Rabki-Zdroju, Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce, Zespół Przedszkoli dla Dzieci Przewlekle Chorych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.