21 maj 2019

Zgoda buduje gazociąg

W Chabówce, z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie rozbudowy sieci gazowej na terenie miejscowości. Tematem spotkania było poinformowanie mieszkańców i wypracowanie nowych rozwiązań dotyczących budowy sieci gazowej w Chabówce i udzielenie odpowiedzi na wątpliwości mieszkańców co do inwestycji. Była też możliwość wypełnienia deklaracji gazowej i zapoznania się z proponowanym przebiegiem sieci. Spotkanie prowadził ekodoradca Stanisław Kiersztyn. Na zaproszenie burmistrza przybyli do Chabówki: z-ca Dyrektora ds. Technicznych Władysław Ziomek, kierownik Działu Inwestycji i Remontów Paweł Jurasz, kierownik Działu Obsługi Klienta Robert Kłos-Kufel, Inspektor Nadzoru Krzysztof Szurek, kierownik Gazowni w Nowym Targu Jan Pawlikowski i projektant Stanisław Żmuda.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za przybycie, a gościom za przyjazd. Tak państwo, jak i mieszkańcy, wszyscy tu obecni są zainteresowani budową sieci gazowej. Mieszkańcy Chabówki od dwóch lat oczekują, że gaz będzie – powiedział, witając się ze wszystkimi obecnymi, burmistrz Leszek Świder i przypomniał historię starań o gaz w Chabówce. Jak dodał, przeszkodą był do tej pory brak zgód, dlatego miał prośbę i apel do mieszkańców, by wyrażali zgodę na przejście z linią gazu przez swoje nieruchomości. - Nie ma innego sposobu, żeby doprowadzić gaz – zaznaczył. - Dlatego jeżeli mieszkańcy są zainteresowani gazem, a spółka jego budową, trzeba naszej dobrej woli, żeby ta inwestycja powstała.

- Chcielibyśmy jednak, żeby rozwiązania, które zostaną zaprezentowane, dały możliwość podłączenia się jak największej liczby budynków – powiedział burmistrz Leszek Świder, jeszcze raz apelując do mieszkańców o kompromis i udzielanie zgód na poprowadzenie linii przez ich nieruchomości.

Podczas spotkania mieszkańcy przedstawili swoje propozycje i wątpliwości. Przedstawiciele spółki gazowej i projektant zapoznali się z nimi i zapowiedzieli przygotowanie nowych rozwiązań.