04 sty 2017

Zmarł kapłan ludzi gór

Zmarł pochodzący z Rabki-Zdroju ksiądz Szczepan Gacek. Był przyjacielem ludzi gór, ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR, instruktorem ratownictwa górskiego, przewodnikiem górskim i autorem książek i publikacji poświęconych górom m.in. „Modlitewnik ratownika górskiego”. Przez wiele lat pracował w parafii w Gliczarowie Górnym, w której był proboszczem. Obecnie przebywał na emeryturze. Z Rabką-Zdrojem by związany rodzinnie, ale i poprzez swoją działalność. Wielokrotnie odprawiał msze święte na Starych Wierchach inaugurujące sezony turystyczne w Gorcach.

Pogrzeb kapłana odbędzie się 5 stycznia o godz. 11 w kościele w Gliczarowie Górnym. Wcześniej o godz. 9 w kościele będzie wystawienie zwłok i modlitwa. Spocznie na tamtejszym cmentarzu. Msza Św. za duszę śp. ks. Szczepana Gacka zostanie odprawiona 8 stycznia o godz. 9.00 w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju