07 maj 2020

Dom Solanki prawie gotowy

Budowa Domu Solanki w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju powoli dobiega końca. Wewnątrz ogromne wrażenie robi duży herb Rabki-Zdroju autorstwa Jerzego Koleckiego, który jest wykonany z soli. Wrażenie z pewnością wzrośnie, gdy zostanie podświetlony. W Domu Solanki powstała tężnia, dwie kolejne znalazły się na zewnątrz. Do wykonania pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe, uporządkowanie terenu, ale już dziś można przewidzieć, że będzie to kolejna, popularna atrakcja naszego parku.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. RÓŻNE OBLICZA WODY – rabczańska solanka i jarabiński przełom jako elementy dziedzictwa przyrodniczego polsko-słowackiego pogranicza, dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Projekt powstał we współpracy z gminą Obec Jarabina na Słowacji.