24 lut 2020

II edycja Winter Futsal Cup - 2020

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju rozegrana została II edycja  Turnieju Halowej Piłki  Nożnej -  Winter Futsal Cup dla rocznika 2001 i młodsi. Wzięło w nim udział 12 drużyn:  Przyjemniaczki  , Bystrzańska Blaugrana, FC Konie, TS Patroni, Bakoma Men, Spytko Rewir, Diabelscy Flegmatycy, Bystrzok Team, Dobre Chłopaki, Nobajako FC, FC Ulani, Bystrzański Łomot. Turniej rozgrywamy był w trzech fazach: faza grupowa, pucharowa i finałowa. Zwycięzcą rozgrywek został zespół Przyjemniaczki, druga była drużyna Bystrzańska Blaugrana, a trzecia – FC Konie. Królem strzelców z 11 bramkami na koncie został Igor Kulka (Bystrzańska Blaugrana), najlepszym zawodnikiem – Jakub Chowaniec  (TS Patroni), a najlepszym bramkarzem – Maciej Kościelniak (Przyjemniaczki).

Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra, który osobiście wręczał puchary, medale i dyplomy najlepszym drużynom i zawodnikom. Imprezę prowadził Paweł Stachura, a sędzią głównym turnieju był Michał Migas.

Jak powiedział nam Paweł Stachura, podobnie jak przy pierwszej edycji, pomysłodawcą i zarazem organizatorem turnieju była młodzież. Sami wpadli na ten pomysł, zrobili wydarzenie na facebooku i do końca go zrealizowali. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie było ogromne. Zapisy zakończono na 12 drużynach, bo tak ograniczał czas, a w kolejce czekało jeszcze kilka następnych.

Partnerzy i sponsorzy turnieju:  Burmistrz Rabki-Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 2, HCB Pizza & Grill, Sklepy Sportowe Koperniak, Restauracja Retro Bil oraz Jan Ciepliński.

Tekst: Paweł Stachura
Zdjęcia: Jan Ciepliński

2020-02-24-II edycja Winter Futsal Cup-2020 cz.1

24 luty 2020