10 maj 2019

Park zmieni oblicze

W kinie „Śnieżka” w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie umowy na realizację projektu pn. „Kompleksowy rozwój infrastruktury uzdrowiskowej ŚCR-U w tym rewitalizacji parku zdrojowego wraz z budową tężni solankowej”. Projekt realizuje Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju. Przewiduje on przebudowę parku i terenów zielonych przy budynku ŚCR-U przy ul. Dietla. W parku zostaną wybudowane nowe alejki spacerowe i chodniki, powstaną boiska piaskowe, altany, urządzenia zabawowe dla dzieci, nowe ławki, leżaki, tężnie solankowe, zrewitalizowana zostanie zieleń, powstaną ścieżki edukacyjne, a całość zostanie oświetlona i ogrodzona. Rewitalizacja obejmie obszar o pow. 3,4 ha. Projekt zakłada udostępnienie parku dla wszystkich chętnych – będzie on ogólnodostępny bez ograniczeń przez siedem dni w tygodniu.

Umowę na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej przekazali radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Marek Wierzba i senator Adam Gawęda, przewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, a odebrali ją prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek i burmistrz Leszek Świder.

Burmistrz Leszek Świder wyraził radość z faktu, że miastu przybędzie kolejna atrakcyjna przestrzeń publiczna, ogólnodostępna, sąsiadująca z Parkiem Zdrojowym. Podziękował przedstawicielom Województwa Śląskiego i Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego za realizację tego projektu. - Im więcej będziemy mieć takich terenów w centrum, w strefie A, tym lepiej – podkreślił. Przypomnijmy, iż trwa już rozbudowa Parku Zdrojowego o bulwary nad Poniczanką, miasto jest również w trakcie wyłaniania wykonawcy na budowę wodnego placu zabaw. Z tymi atrakcjami Rabka-Zdrój będzie posiadać jedną z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni publicznych w Małopolsce.

Pieniądze na projekt przebudowy parku przy ŚCR-U w wysokości ok. 2,2 miliona złotych pochodzą z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu Województwa Śląskiego (800 tys. zł). Koszt prac, które mają rozpocząć się w tym, a zakończyć w 2021 roku, szacowany jest na ok. 3 mln zł.

- To jest moment, który jest uwieńczeniem wielu miesięcy ciężkiej pracy. Nie byłoby niego, gdyby nie przychylność władz Województwa Śląskiego, bez przychylności poprzednich i obecnych władz Rabki-Zdroju oraz wsparcia w postępowaniu administracyjnym ze strony Starostwa Powiatowego w Nowym Targu – podkreślił prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek.

2019-05-10-Przekazanie umowy na realizację projektu „Kompleksowy rozwój infrastruktury uzdrowiskowej ŚCRU w tym rewitalizacji Parku Zdrojowego wraz z budową tężni solankowej”

10 maj 2019