18 lut 2020

Rabka z rządowym wsparciem

- Rabka jest od 150 lat jednym z szyldów turystyki w Małopolsce. Dlatego dbanie o jej dalszy rozwój jest naszym wspólnym zadaniem – powiedział wiceminister rozwoju poseł Andrzej Gut-Mostowy, podczas otwarcia swojego biura poselskiego w Rabce-Zdroju. - Trendy w światowej turystyce pokazują, że organizowanie wypoczynku dla dzieci i osób starszych, jest kierunkiem właściwym. Dlatego Rabka ma przyszłość przed sobą -  dodał deklarując wsparcie dla miasta i uzdrowiska w rozwiązywaniu problemów.

Biuro posła otwarte zostało w poniedziałek. Mieści się w pawilonie B Zakładu Przyrodoleczniczego Uzdrowiska Rabka przy ul. Orkana 49. W otwarciu biura wziął udział burmistrz Leszek Świder, wiceburmistrz Małgorzata Gromala, przewodniczący rady Józef Skowron, radni Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju oraz przedstawiciele Uzdrowiska Rabka SA na czele z prezes dr Jadwigą Kawwą.

- Dziękujemy, że w swoich planach uwzględnił pan Rabkę i że problemy naszego regionu będą panu bliższe. Liczymy na bliską i owocną współpracę w rozwiązywaniu problemów - dodał burmistrz Leszek Świder, wspólnie z przewodniczącym rady dziękując posłowi za obecność i złożone deklaracje pomocy.