24 lut 2020

Senioriadę czas zacząć

24 lutego do Rabki-Zdroju przybyli uczestnicy VII Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski i z zagranicy spotkali się wieczorem w „Przystani Kabanos” w Spytkowicach, na oficjalnym powitaniu i wieczorku zapoznawczym. Wśród gości uroczystości obecni byli m.in. burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, starosta nowotarski Krzysztof Faber, przewodniczący powiatu nowotarskiego Tadeusz Rafacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Michał Skowron, a także prezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Szarawra i przewodniczący komitetu organizacyjnego Senioriady Marek Szarawarski, którzy w imieniu organizatorów oficjalnie powitali wszystkich uczestników tegorocznej Spartakiady. W tegorocznej edycji zawodów dla seniorów wezmą udział reprezentanci uniwersytetów trzeciego wieku z 35 miejscowości z  Polski oraz z Wiednia i Łucka z Ukrainy. W sumie będzie to 481 zawodników i drugie tyle osób towarzyszących.

Po oficjalnych przemówieniach wszyscy odśpiewali hymn Senioriady i zasiedli do kolacji. Po niej rozpoczęła się zabawa, do której przygrywał DJ. We wtorek dzień współzawodnictwa na Senioriadzie. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w amfiteatrze ceremonią otwarcia, a zakończy o godz. 15.

Senioriada odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rabki-Zdroju, Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Szczegółowy program Senioriady TUTAJ

2020-02-24-VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada-dzień1