04 lis 2019

Udana IV Kwesta Rabczańska

Tegoroczna, czwarta już Kwesta Rabczańska, z której dochód przeznaczany jest na renowację grobów żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, zakończyła się dużym sukcesem. Choć dokładna kwota zostanie podana po przeliczeniu przez bank, to już dziś wiadomo, że zebrana w tym roku suma będzie się kształtować w okolicach 22404 zł. To rekord. Wśród bilonu były również euro, korony czeskie, forinty i 1 funt.

Na ten świetny wynik zapracowało ponad stu wolontariuszy, którzy aktywnie zaangażowali się w tegoroczną kwestę i przez trzy dni święta Wszystkich Świętych stali z puszkami i namawiali do wsparcia odwiedzających groby bliskich na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana i komunalnym na Zaborni.

W kweście wziął czynny udział również burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, a miłym akcentem był udział podhalańskich parlamentarzystów. W zbiórkę zaangażowali się również harcerze i zuchy z Zarytego, uczniowie rabczańskich szkół i przedstawiciele różnych środowisk.

Organizator kwesty, czyli Stowarzyszenie Gniazda Integracji Lokalnej, dziękuje wszystkim darczyńcom i wszystkim wolontariuszom za udział w IV Rabczańskiej Kweście. - Kwota jaką łącznie osiągnęliśmy to rekordowe 22403,47 zł. Umożliwia to nam kontynuację prac przy renowacji grobów żołnierzy na cmentarzu parafialnym - informują w komunikacie organizatorzy kwesty.