• Znaleziono 6721 wiadomości.

• Trzej Królowie przybyli! 06

Trzej Królowie przybyli!

Już po raz siódmy w Rabce-Zdroju odbył się Orszak Trzech Króli, zainicjowany przez ks. Dariusza Paculę, proboszcza parafii św. Teresy. Podobne pochody odbyły się 6 stycznia w ok. 800 miejscowościach w całej Polsce, a towarzyszyło im w tym roku hasło „Cuda, cuda ogłaszają”, nawiązujące do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

• Budżet przyjęty 03

Budżet przyjęty

Rada Miejska przyjęła budżet gminy Rabka-Zdrój na 2020 rok. Jego główne założenia przedstawiła na sesji skarbnik Grażyna Dziechciowska. Zakłada on dochody gminy poziomie 82 946 283,36 zł, natomiast wydatki w kwocie 86 059 804,36 zł, w tym 19 276 212,99 zł to planowane wydatki na inwestycje i zakupy inwestycyjne, które stanowią 22% ogólnych wydatków budżetu. Budżet zakłada również utrzymanie

• Ferie z ROBOSMART 03

Ferie z ROBOSMART

Nadciąga długo wyczekiwany okres ferii zimowych.. dla Dzieci i młodzieży to upragniony czas odpoczynku oraz dni wolnych od szkoły, a co za tym idzie mnóstwo wolnego czasu! Z kolei dla wielu Rodziców ferie to nie lada wyzwanie, bo przecież trzeba jakoś zorganizować ten wolny czas swoim pociechom.

• Urząd Miejski podsumował miniony 2019 rok 02

Urząd Miejski podsumował miniony 2019 rok

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wydał ulotkę w której można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące inwestycji, pozyskanych środkach zewnętrznych, budżetu gminy, edukacji, wydarzeń kulturalnych i planów na przyszłość.

• Korpus Solidarności - szansa dla rozwoju wielolet 02

Korpus Solidarności - szansa dla rozwoju wieloletniego wolontariatu

Wolontariusze to nieoceniona pomoc dla organizacji pozarządowych i instytucji. Gdyby nie oni, wiele wartościowych wydarzeń nie mogłoby się odbyć. By jednak oni byli zadowoleni i wspierali organizacje długofalowo, potrzebne jest przekazywanie koordynatorom i organizatorom elementarnej wiedzy i kształtowanie umiejętności zarządzania potencjałem wolontariuszy.