• Znaleziono 6608 wiadomości.

• „Otwórzmy przed nimi życie” 14
    sty

„Otwórzmy przed nimi życie”

W 2018 roku w terminie od 1 kwietnia do 30 września Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) koło w Rabce-Zdroju realizowało projekt pod nazwą „Otwórzmy przed nimi życie”- niepełnosprawni śladami swoich pokoleń. Zadanie realizowano z okazji obchodów 20 -lecia istnienia Koła PSONI w Rabce-Zdroju. Osoby niepełnosprawne podążały śladami swoich przodków

• Osobowość Roku 2018 14

Osobowość Roku 2018

Trwa plebiscyt Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego o prestiżowe tytuły „Osobowość Roku 2018”. W plebiscycie udział biorą również przedstawiciele gminy Rabka-Zdrój. Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych, która wzięła pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez Czytelników.

• Spotkanie kolędowe z Chórem "Cantabile" 13
    sty

Spotkanie kolędowe z Chórem "Cantabile"

Stowarzyszenie Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznia zaprasza na spotkanie kolędowe z Chórem "Cantabile" pod dyrekcją Zofii Zborek. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju przy ul. Słonecznej 10.

• I Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak 11

I Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, proboszcz parafii św. Teresy ks. Dariusz Pacula, Miejski Ośrodek Kultury i Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach serdecznie zapraszają na I Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak pod patronatem JE Rektora AM prof. dr. hab. Władysława Szymańskiego, który odbędzie się 20 stycznia 2019 r. (niedziela) o godz. 18.00 w kościele pw. św. Teresy, ul. Parkowa 9.

• Dyrektor nominowana do nagrody 11

Dyrektor nominowana do nagrody

Kapituła Redakcyjna "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" nominowała Joannę Lelek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju, do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii „Kultura”. Kapituła doceniła wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, a w szczególności odwagę, upór w dążeniu do celu oraz krytyczne podejście do trudnych tematów. - Jesteśmy przekonani