05 wrz 2018

Zakupy dla strażaków

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na zadanie pn.: „Zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa dla jednostek OSP z terenu Gminy Rabka-Zdrój”. W części pierwszej, która obejmuje zakup samochodu średniego ratowniczo-gaśniczego dla OSP Rdzawka przetarg wygrała firma Stolarczyk z Kielc. Jeszcze w tym roku za kwotę 894 702 zł dostarczy ona rdzawiańskim strażakom długo oczekiwany, nowy samochód pożarniczy. Jeśli zaś chodzi o część drugą przetargu, czyli zakup wyposażenia ratowniczego dla OSP Chabówka oraz OSP Ponice, postępowanie wygrała firma MATPOŻ z Pcimia, która za kwotę 31 965,00 zł dostarczy sprzęt do obu jednostek. Będzie to m.in zestaw ratownictwa medycznego i defibrylator AED wraz z kluczem do trybu niemowlę dziecko oraz zestawem szkoleniowym do defibrylatora.