• Znaleziono 6727 wiadomości.

• Podsumowanie pracy Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju 04

Podsumowanie pracy Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

W roku 2016 Rada Miejska w Rabce-Zdroju obradowała na dziesięciu sesjach. Wszystkie sesje zwołane były w trybie zwyczajnym. Rada podjęła 76 uchwał, w tym 27 uchwał tworzyło prawa miejscowe. Ponad połowę uchwał stanowiły uchwały budżetowe. W ciągu roku podjęto 8 uchwał wprowadzających zmiany w budżecie

• Zapłonęła Watra Pamięci 03

Zapłonęła Watra Pamięci

Już po raz 12. członkowie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan, rabczańscy księża na czele z proboszczami Pawłem Duźniakiem i Dariuszem Paculą, a także mieszkańcy Rabki-Zdroju spotkali się 2 kwietnia wieczorem w szałasie na targowicy, żeby wspólnie wspomnieć św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21.00 od wspólnej modlitwy.

• Szkółka piłkarska w Rdzawce 03

Szkółka piłkarska w Rdzawce

W Rdzawce odbyły się pierwsze zajęcia szkółki piłki nożnej dla dzieci. Treningi prowadzone będą w każdą sobotę od marca do października w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki (3-6 lat), klasy I-III, klasy IV-VI. Zajęcia, skierowane zarówno do chłopców jak i do dziewczynek, prowadzone są przez profesjonalnego trenera. W najmłodszej grupie

• Rabka na katowickich targach 03

Rabka na katowickich targach

W dniach 31 marca – 02 kwietnia 2017 roku w Katowicach odbyły się XXIII Międzynarodowe Targi Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017. Na targach swoją ofertę prezentowało również nasze miasto. Organizatorem stoiska był Urząd Miejski w Rabce-Zdroju oraz Rabkoland i Uzdrowisko Rabka S.A. Na stoisku przedstawiono ofertę turystyczną i uzdrowiskową Rabki-Zdroju.

• Lalki w parku 01

Lalki w parku

W sobotę 1 kwietnia lalki ruszyły na podbój Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Tego dnia teatr "Chrząszcz w trzcinie" zorganizował obchody dnia wiosny i teatru. Warto przypomnieć, że 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek. Natomiast kilka dni później, 27 marca, świętowany jest w Polsce Dzień Teatru.