• Znaleziono 6657 wiadomości.

• Turniej wiedzy pożarniczej 06

Turniej wiedzy pożarniczej

W remizie OSP w Chabówce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Komisja konkursowa, która oceniała uczestników, działała w składzie: st. asp. Szczepan Barnaś – przewodniczący, mł. asp. Piotr Molitorys – członek, dh Jacek Klinowski – Prezes Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP – członek

• 62. Konkurs Palm Wielkanocnych - ODWOŁANY! 06
    mar

62. Konkurs Palm Wielkanocnych - ODWOŁANY!

W związku z epidemią koronawirusa Dyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju podjął decyzję o odwołaniu 62. Konkursu Palm Wielkanocnych Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju ma zaszczyt zaprosić do udziału w 62. Konkursie Palm Wielkanocnych. Konkurs organizowany przez rabczańskie Muzeum jest jednym z najstarszych konkursów w Polsce. Zwyczaj wykonywania palm w okolicach Rabki jest nadal bardzo powszechny.

• Startuje Priorytet 5 PROO, Edycja 2020! 06
    mar

Startuje Priorytet 5 PROO, Edycja 2020!

Uruchamiamy nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO – Priorytet 5 Wsparcie doraźne Edycja 2020. W ramach otwartego konkursu organizacje mogą uzyskać wsparcie na

• Moje miejsce na Ziemi 05

Moje miejsce na Ziemi

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi”. Do 31 marca br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to aż 3 miliony złotych. Szansę na grant ma w tym roku aż 300 podmiotów.

• 44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regi 05

44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Tegoroczny, 44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 13 i 14 czerwca. Jeden z najważniejszych przeglądów dziecięcych zespołów folklorystycznych w kraju. Wezmą w nim udział dziecięce zespoły folklorystyczne z terenu Karpat i Podkarpacia.