15 lis 2019

Przejdź na gaz - postaw na ekologię

W Ponicach odbyło się, zorganizowane przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, spotkanie poświęcone gazyfikacji wsi i projektowaniu sieci gazowej. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, projektanci sieci, burmistrz Leszek Świder, ekodoradca Stanisław Kiersztyn i około 50 mieszkańców, którzy mieli możliwość poznać plany rozbudowy sieci na terenie Ponic i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Podczas spotkania burmistrz oraz zaproszeni goście zachęcali mieszkańców do składania wniosków o warunki przyłączenia do gazu. To od zainteresowania mieszkańców zależy zakres prac i rozwój sieci. Ekodoradca przypomniał, że Urząd Miejski w Rabce-Zdroju realizuje dwa programy - wymiany kotłów na paliwa stałe i na gaz - na które można otrzymać dofinansowanie, nawet kilkanaście tysięcy złotych. W samej Rabce-Zdroju wymienionych zostało już ponad 100 kotłów gazowych. Ci, którzy korzystają z gazu, podkreślą, że kosztuje ich on tyle samo lub mniej, niż do tej pory, gdy korzystali z tradycyjnych pieców tzw. "kopciuchów". Z pomocy przy przejściu na gaz można skorzystać podczas dyżurów, które odbywają się w rabczańskim urzędzie.

Informujemy, że najbliższy dyżur Kierownik Biura Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o., Pana Piotra Luberdy odbędzie się 18.11.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 14.00 w pokoju nr 05 (Sala Obrad), w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 2.