1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 148 - burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
21 maj 2019

Wiosna kwitnie w Parku Zdrojowym

Wiosna w Rabce-Zdroju w pełni. Rabczański Park Zdrojowy zakwitł tysiącami różnokolorowych kwiatów i ozdobnych drzew.

Zaczyna kwitnąć ogród azalii i różaneczników. Jeśli tylko utrzyma się słońce i wysoka, dodatnia temperatura, to można się spodziewać, że w najbliższych dniach te piękne krzewy rozkwitną pełnią kolorów, a zapach z nich rozniesie się po całym parku.

Przy alejkach można w ciągu dnia spotkać pracowników opiekującej się parkiem Spółdzielni Socjalnej „Dziewięćsił”, którzy dokonują nowych nasadzeń wzdłuż głównej alei w strefie słońca od pomnika Jana Pawła II do kawiarni Parkowej. Planowane jest nasadzenie około 18 tysięcy kwiatów, m.in. begonia i heliotrop peruwiański.

Przypominamy, iż w Parku Zdrojowym dostępne są już wszystkie atrakcje: pole do mini golfa, siłownia, park linowy, miasteczko ruchu drogowego, skate i trial park oraz tężnia solankowa.

2019-05-21-Wiosna w Parku Zdrojowym

21 maj 2019