Spartakiada za nami

Przez tydzień na terenie Rabki-Zdroju odbywała się XVII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju. W rabczańskich placówkach leczniczych niepełnosprawni i uczniowie szkół sanatoryjnych ramię w ramię rywalizowali w konkurencjach sportowych i sprawnościowych, ucząc się wzajemnego szacunku i rywalizacji w duchu fair play. Finał Spartakiady odbywającej się pod patronatem Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego, miał miejsce na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II i miał oprawę olimpijską. Rozpoczęła go parada uczestników imprezy, którzy przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój wmaszerowali na stadion. Następnie sztafeta z pochodnią ruszyła pod znicz, który zapłonął na czas rywalizacji. Odegrano również Hymn Polski. Uczestników Spartakiady witali na stadionie organizatorzy z przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego na czele Barbarą Rapacz oraz zaproszeni goście, w tym  m.in. burmistrz Leszek Świder, radny powiatowy i inicjator Spartakiady Marek Szarawarski czy prezes Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego Jarosław Wieszołek.

- Gratuluję wszystkim, którzy brali udział w tej rywalizacji i wygrywali, bo każdy, kto wziął udział w Spartakiadzie, jest zwycięzcą - mówił burmistrz Leszek Świder.

Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali puchary i medale.

Organizatorami Spartakiady byli: Burmistrz Rabki-Zdroju, Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce, Zespół Przedszkoli dla Dzieci Przewlekle Chorych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.

Partnerami: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz osób  z Niepełnosprawnością Intelektualną,  IGiChP, ŚCRU, Uzdrowisko Rabka, MOK.

2019-05-28-XVII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju-część 1

29 maj 2019

2019-05-28-XVII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju-część 2