• Znaleziono 6766 wiadomości.

• Międzynarodowy Plener Malarski 02

Międzynarodowy Plener Malarski

Galeria Olgi Sienko w Londynie i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju serdecznie zapraszają artystów i miłośników malarstwa na rozmowy o sztuce i wspólne malowanie. Plener odbędzie się w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego i na terenach całej Gminy Rabka-Zdrój w dniach 11 – 18 sierpnia 2019r.

• Walczymy o czyste powietrze 01

Walczymy o czyste powietrze

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Politechnika Krakowska podpisały porozumienie o współpracy na rzecz czystego powietrza w uzdrowisku. Podczas spotkania w tej sprawie, które odbyło się w czwartek w Rabce-Zdroju, podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Leszek Świder i rektor prof. Jan Kazior. Celem porozumienia jest współpraca przy realizacji Programu Ochrony Powietrza dla Uzdrowiska Rabka-Zdrój”

• Nowy sekretarz miasta 01

Nowy sekretarz miasta

Robert Wodziak nowym sekretarzem Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Decyzję o powierzeniu mu organizacji pracy urzędu podjął burmistrz Leszek Świder. Nowy sekretarz to doświadczony samorządowiec. Jest przewodniczącym Rady Gminy Raba Wyżna, a w poprzednich latach pracował jako sekretarz Urzędu Miejskiego w Łapszach Niżnych, a ostatnio jako sekretarz Urzędu Miasta w Jordanowie, skąd, za porozumieniem stron

• Rabczanie dotarli na Jasną Górę 31
    lip

Rabczanie dotarli na Jasną Górę

38. Piesza Pielgrzymka Góralska, a w niej Grupa Rabczańska w barwnych góralskich strojach, z radosnym śpiewem, przy dźwiękach skrzypiec weszła do sanktuarium na Jasnej Górze. Tradycyjnie górale stawili się u Matki Jasnogórskiej 31 lipca. „Maryja Matka Życia i Wolności” - tak brzmiało ich tegoroczne hasło.

• Teatr „Rabcio” zaprasza 31
    lip

Teatr „Rabcio” zaprasza

Tomcio Paluszek, Karius i Baktus, Pchła szachrajka, Idziemy do Panamy, O krasnoludkach i Sierotce Marysi, i Zimowaprzygoda - to tytuły spektakli na które w sierpniu zaprasza Teatr Lalek Rabcio w Rabce-Zdroju. Bilety do nabycia w kasie teatru. Sprzedaż na godzinę przed spektaklem. Cena biletu 17 złotych, bilet grupowy 15 zł. Z repertuarem rabczańskiego teatru można zapoznać się na stronie internetowej