20 maj 2019

Podhale Tour w gminie Rabka-Zdrój

Po raz kolejny do Rabki-Zdroju zawitał wyścig kolarski Podhale Tour. Kolarze, którzy w nim startują, walczą o Kolarski Puchar Podhala. Obok rabczańskiego etapu, zawody odbyły się już w Czarnym Dunajcu i Rabie Wyżnej, a przed nami jeszcze etapy w Lipnicy Wielkiej i Spytkowicach. Bazą wyścigu był stadion i tereny Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce. W zawodach startowali zarówno amatorzy, jak i kolarze posiadający licencję. Bezpośrednio przed startem głównym odbyły się zawody rowerowe Mini Podhale Tour dla dzieci i młodzieży szkolnej o Grand Prix Rabki-Zdroju. Organizatorem imprezy był TC Orzeł Spytkowice, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, oraz miasto i gmina Rabka-Zdrój.

Burmistrz Leszek Świder, który dekorował najlepszych kolarzy, dziękował organizatorom za zorganizowanie zawodów, w których biorą licencjonowani kolarze, amatorzy, dzieci i całe rodziny. Jak dodał, sport to zdrowa i atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu.

Wyniki III etapu Podhale Tour TUTAJ

2019-05-19-III etap Podhale Tour 2019 w gminie Rabka-Zdrój