• Znaleziono 6758 wiadomości.

• Zabytkowe samochody w Rabce-Zdroju 30

Zabytkowe samochody w Rabce-Zdroju

Po raz kolejny nasze miasto odwiedzą miłośnicy starych, zabytkowych samochodów i motocykli - perełek polskiej i światowej motoryzacji. 3 sierpnia Rabka-Zdrój znajdzie się na trasie VI Zlotu Samochodów i Motocykli Zabytkowych i Kultowych "Szlakami Podhala", który poprowadzi z Mszany Dolnej do Szaflar. Impreza w amfiteatrze rozpocznie się o godz. 12.00.

• Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony 29
    2019

Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia. Jak pracują pszczółki? Czy owca Irena umie tańczyć tango? Skąd bierze się miodek? Czy trudno jest zrobić własną, prawdziwą, ekologiczną zabawkę, kiedy ma się kilka lat?

• Koncert talentów 29

Koncert talentów

Na zakończenie Ogólnopolskich Obozów Artystycznych w Rabce-Zdroju, w amfiteatrze miejskim odbyły się trzy koncerty finałowe, na finał kolejnych turnusów. Od 30 czerwca uczestnicy obozów brali udział w zajęciach edukacyjnych z różnych dziedzin sztuki - wokalnych, tanecznych i aktorskich, szlifując swoje talenty pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wielkim przeżyciem dla uczestników każdego turnusu

• Spacer Pamięci w Rabce-Zdroju 29

Spacer Pamięci w Rabce-Zdroju

Zespół Historia Rabki jest organizatorem corocznego „Spaceru Pamięci”, podczas którego przybliżana jest historia zagłady Żydów w czasie II wojny światowej w Rabce. 25 sierpnia 2019 r. po raz kolejny uczcimy pamięć żydowskich mieszkańców Rabki-Zdroju, zamordowanych w naszej miejscowości oraz w obozie natychmiastowej zagłady w Bełżcu.

• Zmiany na ul. Do Pociesznej Wody 26

Zmiany na ul. Do Pociesznej Wody

Zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Do Pociesznej Wody w Rabce-Zdroju. Pierwsza zmiana dotyczy zamontowania czterech progów zwalniających. Część ulicy to tzw. strefa zamieszkania, co oznacza, że w jej miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju na wysokości Komisariatu Policji wprowadzono nowe oznakowanie. Kierowcy jadący od os. Traczykówka i Nowy Świat