• Znaleziono 6712 wiadomości.

• Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi! 14
    kwi

Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!

Województwo Małopolskie rusza z kampanią społeczno-informacyjną „Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!”. Jej głównym celem jest pokazanie solidarności mieszkańców Małopolski w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach oraz informowanie o różnych formach pomocy dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

• Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietni 14

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

• MOK Odwołuje imprezy i zajęcia 14

MOK Odwołuje imprezy i zajęcia

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju informuje, że tegoroczny 44 Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, planowany w dniach 13 i 14 czerwca, nie odbędzie się. Odwołane są również wszystkie wydarzenia i zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

• Rabka-Zdrój z lotu ptaka w Wielkanoc 2020 14

Rabka-Zdrój z lotu ptaka w Wielkanoc 2020

Święta Wielkanocne 2020 w Rabce-Zdroju były inne niż dotychczas i zapewne zapiszą się na kartach historii. Pandemia koronawirusa zatrzymała rabczan w domach. Puste ulice, alejki w rabczańskim Parku Zdrojowym świadczą o tym, że rabczanie dostosowali się do zaleceń rządu i święta spędzili w izolacji. W galerii prezentujemy zdjęcia z ulic miasta i miejsc publicznych wykonane przy słonecznej

• Wiosna w parku 10

Wiosna w parku

Po kilku dniach słonecznej pogody, w rabczańskim Parku Zdrojowym zapachniało wiosną. Park zakwitł wielokolorowymi kwiatami, a część roślin pokryła się bujną zielenią. „Wiosenną wstęgę” zlokalizowaną pomiędzy kortami tenisowymi a fontanną zdobią żonkile i szafirki.