1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 183 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
  • Znaleziono 6748 wiadomości.

• Liceum Romera, szkoła sukcesu, kolejny raz w pier 24
    2017

Liceum Romera, szkoła sukcesu, kolejny raz w pierwszej dziesiątce najlepszych liceów w kraju

Liceum Romera kolejny raz plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych liceów w Polsce, biorąc pod uwagę wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej) z matematyki i języka polskiego.

• "Święcone" u Podhalan 23

"Święcone" u Podhalan

Górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju zebrali się w swojej siedzibie, w starej szkole przy ul. Podhalańskiej, na dorocznym spotkaniu wielkanocnym, czyli tradycyjnym „Święconym”. To drugie, obok „Opłatka”, odbywającego się w okresie Bożego Narodzenia, spotkanie na którym rabczańscy górale świętują, nie tylko w rodzinnym, ale i w związkowym gronie.

• Koncert przyjaźni: Muzyka połączyła narody 22

Koncert przyjaźni: Muzyka połączyła narody

W Rabce-Zdroju odbył się wspólny polsko-niemiecki koncert chórów Landfrauen i Cantabile pn. „Muzyka łączy narody”. Chóry pochodzą z dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą miast: niemieckiego Murrhardt oraz z Rabki-Zdroju, które to łączy od lat umowa o partnerstwie i wiele ciekawych, wspólnych przedsięwzięć.

• "Rabka w literaturze, literaci w Rabce" 21
    2017

"Rabka w literaturze, literaci w Rabce"

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Rabka w literaturze, literaci w Rabce", która odbędzie się 26-27 maja 2017 r. pod honorowym patronatem: Ewy Przybyło Burmistrz Rabki-Zdroju, prof. Kazimierza Karolczaka Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego.

• Uzdrowisko pozytywnych zmian 20

Uzdrowisko pozytywnych zmian

W dniu 20 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbyło się pierwsze spotkanie pn. Uzdrowisko pozytywnych zmian, dotyczące podjęcia wspólnych działań służących zmianie wizerunku Rabki-Zdroju.