1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 179 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
  • Znaleziono 6739 wiadomości.

• Rabka na katowickich targach 03

Rabka na katowickich targach

W dniach 31 marca – 02 kwietnia 2017 roku w Katowicach odbyły się XXIII Międzynarodowe Targi Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017. Na targach swoją ofertę prezentowało również nasze miasto. Organizatorem stoiska był Urząd Miejski w Rabce-Zdroju oraz Rabkoland i Uzdrowisko Rabka S.A. Na stoisku przedstawiono ofertę turystyczną i uzdrowiskową Rabki-Zdroju.

• Lalki w parku 01

Lalki w parku

W sobotę 1 kwietnia lalki ruszyły na podbój Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Tego dnia teatr "Chrząszcz w trzcinie" zorganizował obchody dnia wiosny i teatru. Warto przypomnieć, że 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek. Natomiast kilka dni później, 27 marca, świętowany jest w Polsce Dzień Teatru.

• Piękno codzienności 01

Piękno codzienności

Przez najbliższe trzy miesiące w starym kościółku Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę obrazów Stefana Dziadonia (1923 - 2000), mało znanego rabczańskiego malarza, o którego obrazach mówi się dziś, że są "prawdą na płótnie". Urodzony w Tymbarku artysta większość życia spędził w Rabce-Zdroju, gdzie trafił na leczenie po tym

• Rabczańska Droga Krzyżowa 31
    mar

Rabczańska Droga Krzyżowa

Setki mieszkańców miasta i gminy Rabka-Zdrój, a przede wszystkim wierni z parafii św. Marii Magdaleny i św. Teresy, wzięło udział w Drodze Krzyżowej, która w piątkowy wieczór została odprawiona na ulicach miasta. Nabożeństwo upamiętniające Mękę Pańską rozpoczęło się w dolnej parafii, w kościele św. Marii Magdaleny. Stąd jego uczestnicy, niosąc krzyż

• Powraca Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rabce-Zdroju 31
    mar

Powraca Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rabce-Zdroju

Po 17 latach z dniem 1 września 2017r. powraca do istnienia Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rabce-Zdroju. Stanie się tak w związku z reformą edukacji w Polsce. Oczekiwana przez wszystkich nowa szkoła podstawowa w centrum miasta powstanie z przekształcenia Gimnazjum Nr 1 w Szkołę Podstawową Nr 1. Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła w tej sprawie uchwałę w dniu 29 marca 2017r.