• Znaleziono 6787 wiadomości.

• Kolejny sukces "Majeranków" 14

Kolejny sukces "Majeranków"

Grupa śpiewacza „Majeranków” w składzie Julia Stolarczyk, Anna Jurzec, Sylwia Dziwisz, Zofia Niedźwiedź, Julia Niedźwiedź, Katarzyna Urbańczyk, Marcelina Gacek, Monika Potaczek, Oliwia Duda, Dominia Buroń oraz Karolina Potaczek, wyśpiewały II miejsce podczas XIV Papieskiej Majówki na Bachledówce, która odbyła się 13 maja br.

• Nowy numer "Wiadomości Rabczańskich" jest już d 14

Nowy numer "Wiadomości Rabczańskich" jest już dostępny w kioskach!

Drodzy Czytelnicy "WR", nowy - LXVII - numer naszej gazety czeka już na Państwa w kioskach! Zapraszamy do lektury wiosennie, majowo, a pomarańczowy kolor naszej okładki - mamy nadzieję - przyciągnie wreszcie upragnione słońce. W nowym numerze czeka na Państwa m.in. czwarta część eseju "Z pudełka wspomnień"

• Komunikat ws. dotacji na ekologiczne źródła ene 13

Komunikat ws. dotacji na ekologiczne źródła energii

W związku z przystąpieniem Gminy Rabka-Zdrój do programu, w ramach którego mieszkańcy miasta i gminy będą mogli ubiegać się o dotacje na zakup i montaż na budynkach prywatnych instalacji solarnych, paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zwraca się do osób zainteresowanych udziałem o podjęcie następujących czynności:

• Most w Ponicach do odbudowy 12

Most w Ponicach do odbudowy

Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej wygrało, ogłoszony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu, przetarg na odbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1667K Rabka Zdrój - Ponice w miejscowości Ponice. Cena wybranej oferty to 2 995 970,66 zł brutto.

• Noc Muzeów z Góralami i Zbójnikami 12

Noc Muzeów z Góralami i Zbójnikami

Muzeum Górali i Zbójników serdecznie zaprasza w sobotę 20 maja do domu pod Trzema Madonnami przy ulicy Sądeckiej 4 na 5. Noc Muzeów. W programie: w godz. od 17:30 - 20:00 zbójnickie warsztaty dla dzieci i nie tylko – można dołączyć w dowolnym czasie.