05 lut 2017

Wybory u górali

Rabczańscy górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się w swojej siedzibie przy ulicy Podhalańskiej na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. W lutym upłynęła bowiem trzyletnia kadencja obecnego zarządu, była więc okazja podsumować dotychczasowe inicjatywy i działania, a także porozmawiać o planach na przyszłość. Dotychczasowy prezes Edward Żarnowski złożył sprawozdanie z działalności zarządu, a cały zarząd otrzymał absolutorium za jego wykonanie oraz gorące podziękowania i gratulacje za dotychczasową ciężką pracę i ogromne zaangażowanie, które przyniosły liczne owoce. Związek w minionych trzech latach był jedną z najaktywniejszych i najbardziej widocznych organizacji w Rabce-Zdroju. Jego członkowie angażowali się w przygotowanie różnego rodzaju imprez i wydarzeń, organizowali zajęcia regionalne dla dzieci i młodzieży, naukę muzyki, śpiewu, tańca., obecni byli na najważniejszych wydarzeniach miejskich i religijnych. Edward Żarnowski dziękował wszystkim członkom ustępującego zarządu za zaangażowanie, a pozostałym członkom za pomoc. Słowa podziękowania skierowano również do sponsorów, w tym Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, który finansował imprezy regionalne związku oraz naukę dzieci i młodzieży. W wyborach niespodzianki nie było. Edward Żarnecki był jedynym kandydatem na kolejną, trzyletnią kadencję prezesa, a jego kandydatura zyskała zgodne poparcie członków Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju. Do nowo wybranego zarządu weszli ponadto  Wiktor Zachwieja, Kazimierz Zapała, Mateusz Kapłon, Teresa Wójciak, Krystyna Diurczak, Barbara Krusinowska, Krzysztof Majda, Julian Chrustek i Józef Kielusiak. W skład komisji rewizyjnej wybrani zostali: Anna Ceremuga, Antoni Szeląg, Piotr Sumara, a w skład sądu koleżeńskiego weszli: Edmund Żak, Stefan Gacek i Tomasz Janowiec.

2017-02-05-Wybory w Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan

5 luty 2017