28 mar 2019

"Mały książę" na święto teatru

W środę 27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju wystawiony został spektakl pt. "Mały książę" w reżyserii Filipa Bochenka i wykonaniu aktorów rabczańskiej sceny.  - To wspaniałe, że tego właśnie dnia możemy spotkać się dzisiaj tutaj razem, my, którzy kochamy teatr, dla których teatr jest ważny - mówiła witają gości Krystyna Kachel ze Stowarzyszenia Przyjaciół "Rabcia", które było głównym organizatorem obchodów, wspólnie z Teatrem Lalek "Rabcio" i Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju. Przypomniała ona historię ustanowienia Międzynarodwy Dzień Teatru i złożyła obecnym życzenia, życząc wspaniałych i wzruszających przeżyć w teatrze. - Teatr jest dialogiem, a my zaprosiliśmy was, żeby podzielić się z wami spektaklem "Mały Książę", na podstawie książki, która należy do kanonu światowej literatury – podkreśliła.

- Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ważne nie tylko dla aktorów, ludzi teatru i kultury, ale jest to także święto publiczności. Gdyby nie było publiczności, nie byłoby teatru - dodał dyrektor teatru Zbigniew Wójciak, składając ze sceny życzenia pracownikom teatru, aktorom oraz dziękując im za zaangażowanie w trudną, codzienną tracę, a także wręczając im nagrody pieniężne z tej okazji. Dyrektor wyraził nadzieję, że przyszłoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru będą już obchodzone w nowej siedzibie, która powstaje po drugiej stronie ulicy.