• Znaleziono 6657 wiadomości.

• Zeszyty Rabczańskie dostępne w wersji elektronic 18
    lut

Zeszyty Rabczańskie dostępne w wersji elektronicznej

Prezes Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec Jan Ceklarz poinformował, że w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dostępności 1. i 2. numeru "Zeszytów Rabczańskich", których nakład jest wyczerpany, Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec umieściło pliki PDF z ich wydaniami na swojej stronie internetowej.

• Konkursy na dyrektorów rabczańskich szkół i pr 15
    lut

Konkursy na dyrektorów rabczańskich szkół i przedszkoli

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów w pięciu szkołach i dwóch przedszkolach. Do objęcia są posady dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rabce-Zdroju, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Rabce-Zdroju, Szkoły Podstawowej w Ponicach, Szkoły Podstawowej w Rdzawce, Przedszkola Nr 2 w Rabce-Zdroju i Zespołu Przedszkoli

• Rabczanie na planie „Zimnej wojny” 15
    lut

Rabczanie na planie „Zimnej wojny”

Dziś, gdy film „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego święci triumfy zbierając nagrody na całym świecie i znalazł się wśród kandydatów do Oscara, warto zaznaczyć, że na planie tego filmu pracowali również rabczanie. Katarzyna Bobak z Chabówki, instruktorka i regionalistka, laureatka odznaki honorowej "Zasłużony dla kultury polskiej", zagrała w filmie kandydatkę do zespołu pieśni i tańca

• Nowe E-dowody od 4 marca 2019 r. 15
    lut

Nowe E-dowody od 4 marca 2019 r.

Nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną - wydawane będą od 4 marca 2019 r. - będą bezpłatnym narzędziem usprawniającym komunikację obywateli z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi. E-dowód to wspólny projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

• Jubileusz Rabkolandu 14

Jubileusz Rabkolandu

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Z tej też okazji właściciele parku zapowiadają dużo nowych i ciekawych atrakcji w tym sezonie. Zachwycone będą jak zawsze przede wszystkim dzieci, jednak także rodzice znajdą powody do zadowolenia. Rabkoland rozpocznie nowy sezon 27 kwietnia 2019 roku o godzinie 10:00.