05 lut 2019

Gmina Rabka-Zdrój w programie „Umiem pływać”

Od lutego 2019 roku na basenie przy ŚCRU w Rabce-Zdroju realizowany jest projekt powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ”, w ramach działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”. Gmina Rabka-Zdrój otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację celową ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w wysokości 18 180 zł. Koszt całkowity zadania to 51 560 zł.

Z nauki pływania w ramach projektu korzysta 101 uczniów klas III wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zajęcia odbywają się w 7 grupach po max. 15 osób  i będą trwały od 04 lutego do 19 czerwca 2019 roku. Dzieci uczęszczają na zajęcia bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów /zapewniono darmowy transport na pływalnię i z powrotem, wstęp na basen, naukę pływania oraz opiekę nauczyciela/.

Celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich, jak również podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. Ważnym aspektem programu jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponadto pływanie wpływa korzystnie na podniesienie sprawności fizycznej. Uczestniczenie w tego typu zajęciach jest aktywną formą spędzania wolnego czasu.