04 lut 2019

IX Rabczańskie Kolędowanie

To już rokroczna tradycja, że na zakończenie okresu Bożego Narodzenia i kolędowania, w Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbywa się koncert „Hej kolęda, kolęda...”. Zgromadzonych w świątyni w sobotni wieczór, wśród których obecny był m.in. burmistrz Leszek Świder, powitała prowadząca koncert Krystyna Kachel. W tym roku we wspólnym kolędowaniu udział wzięło 10 zespołów i solistów oraz 220 artystów. A byli to: Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój, dziecięcy zespół regionalny Majeranki, zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju, Roksana Hajduk, kwintet wokalny Triola, zespoły regionalne Robcusie i Robcanie, Rabczańska Grupa Kolędnicza, Gromada Zuchowa Leśne Duszki, zespół klas I i VII Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu oraz zespół Consonans.

Na zakończenie występów burmistrz Leszek Świder podziękował za wspólne kolędowanie i organizację koncertu. - Chciałbym podziękować wszystkim artystom, którzy wystąpili, bo była to dla nas wszystkich uczta duchowa – powiedział. Szczególne podziękowania złożył na ręce opiekunów i wychowawców, za to, że poświęcając swój czas młodym ludziom, dając im skarbnicę wiedzy, z której młodzi będą korzystać w dorosłym życiu. - Jeżeli dzisiaj pozwolimy im rozwijać swoje talenty, pozwolą im one nabrać pewności siebie – podkreślił, składając również podziękowania księdzu proboszczowi za udostępnienie świątyni i dyrektor MOK Joannie Lelek za organizację tego wydarzenia.

2019-02-02-IX Rabczańskie Kolędowanie "Hej kolęda, kolęda"

2 luty 2019