27 lis 2018

II Bieg Mikołajów w Rabce - Zdroju

7 grudnia Park Zdrojowy ,,Pod Grzybkiem'' w Rabce - Zdroju stanie się najbardziej ciepłym i serdecznym miejscem na ziemi. To tutaj, o godzinie 12.00, w czapkach mikołajkowych wystartują ludzie dobrych serc, którzy pokonają biegiem dystans w parku i tym samym wezmą udział w cudownej akcji pomocy Natalce.

Natalka ma 7 lat i potrzebuje naszej pomocy. U Natalki zdiagnozowano niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. W związku z opóźnieniem rozwoju psychomotorycznego oraz niedowładem kończyn dolnych Natalka nie chodzi. Natalka jest cudownym dzieckiem, któremu los zadał wiele bólu, odebrał beztroskie dzieciństwo i młodość. Razem możemy sprawić, by tegoroczne święta przyniosły ulgę w cierpieniu i poczucie, że są na świecie dobrzy ludzie, którzy potrafią być wsparciem i podporą. Pragniemy zebrać fundusze na specjalistyczne ortezy oraz łóżeczko dostosowane do potrzeb Natalki.

Organizatorem biegu jest Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce Zdroju, Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej, Gmina Rabka-Zdrój oraz Zespół Szkół przy ŚCRU.

Regulamin II Biegu Mikołajów w Rabce - Zdroju

Organizatorzy:

1. Śląskie Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce – Zdroju
    Sp. z o .o.,
  2. Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej,
  3. Gmina Rabka – Zdrój,
    4. Zespół Szkół przy ŚCRU w Rabce- Zdroju.

Cel imprezy:

1.Promocja Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dr. Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o., na poziomie regionalnym zmierzająca do kreowania pozytywnego wizerunku wojewódzkiej jednostki samorządowej.
2. Stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu poprzez uprawianie aktywności fizycznej.
3. Integracja lokalnej społeczności i uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka
(w tym przypadku zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorej, siedmioletniej mieszkanki Rabki Natalii Dzik).

Termin i miejsce:

1. 7 grudnia 2018 roku, Park Zdrojowy w Rabce (przy grzybku)
  2. start biegu głównego godz. 12.00
  3. start biegu rekreacyjnego godz. 12.30
  4. start i meta – Park Zdrojowy w Rabce

Zapisy:

W dniu biegu od godziny 10.00 do 11.50 w miejscu ich rozgrywania.

Uczestnictwo:

W biegu mogą startować wszyscy chętni, którzy chcą być Mikołajami i pomóc
w uzbieraniu funduszy potrzebnych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorej, siedmioletniej mieszkanki Rabki Natalii Dzik. Wszyscy startują w czapeczkach mikołajkowych.

Kategorie wiekowe, dystanse i nagrody:

Bez podziału na kategorie wiekowe.

Dystans 3000 m (trzy okrążenia) rywalizacja biegowa kategoria OPEN podział według płci – nagrody w postaci pucharów dla trzech pierwszych kobiet i trzech pierwszych mężczyzn – start godz. 12.00

Dystans 1000 m (1 okrążenie) kategoria OPEN Nordic Walking bez podziału na płeć (nagrody puchary da trzech pierwszych miejsc bez podziału na wiek i płeć) – start godz. 12.00

Dystans 1000 m (1 okrążenie) dla biegu lub marszu rekreacyjnego dla wszystkich bez wskazań i ograniczeń – start godz. 12.30

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt Aleksandra Poloczek tel. 510 2114 70

Postanowienia końcowe :

1. zawodnicy startują na własną odpowiedzialność,
  2. osoby do lat 18 za zgodą rodziców lub opiekunów,
  3. zawody odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne,
  4. ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
  5. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Śląskie Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty Sp. z o .o., z siedzibą w Rabce-Zdroju, zgodnie z RODO, w celu związanym z organizacją II Biegu Mikołajów. Każdej zgłoszonej osobie przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, oraz wniesienia w każdym czasie sprzeciwu wobec ich przetwarzania na adres: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty Sp. z o .o., z siedzibą w Rabce-Zdroju ul. Dietla 5; 34 – 700 Rabka – Zdrój
  6. Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie przez Administratora i/lub Organizatora mojego wizerunku, utrwalonego w ramach wydarzenia, w celu marketingowym i/lub informacyjnym, za pośrednictwem prasy, radia, telewizji oraz Internetu, w szczególności za pośrednictwem mediów społecznościowych bez wynagrodzenia.