21 lis 2018

Razem przez pół wieku

Władze miejskie zaprosiły pary małżeńskie z miasta i gminy Rabka-Zdrój, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, na uroczystość Złotych Godów oraz wręczenie medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadaje to odznaczenie tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym, zgodnym i trwałym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest to dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. W tym roku został on przyznany 42 parom małżeńskim zamieszkałym na terenie gminy Rabka-Zdrój.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się w restauracji "Zdrojowa" w Rabce-Zdroju. Jubilatów i zaproszonych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rabce-Zdroju Agnieszka Cukrzycoń. – „Pozwólcie, że teraz z okazji Waszego doniosłego Święta złożę Wam serdeczne gratulacje za chlubne przeżycie pięknej i długiej drogi życia oraz życzenia doczekania następnych pięknych Jubileuszy Małżeństwa w jak najlepszym zdrowiu. Chcę Wam podziękować za wspólne lata przeżyte razem, za trud w wychowaniu dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego środowiska i całej naszej gminy. Swoją pracą i postawą dawaliście przykład oddania siebie najbliższym i środowisku. Cieszę się, że możemy Was spotkać w dobrym zdrowiu. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę, żebyście wszyscy tu zebrani mogli świętować następne, jeszcze bardziej dostojne” - mówiła kierownik.

Gośćmi jubileuszu byli księża, burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, zastępca burmistrza Robert Wójciak oraz sekretarz Urzędu Miejskiego Maria Daszkiewicz.

Z okazji Złotego Jubileuszu Małżeństwa jubilaci otrzymali od burmistrz Listy Gratulacyjne.

Szanowni Jubilaci!

50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los.

Nie każdemu jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat by obchodzić Złote Gody. Wam, drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło, dało tę możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten Jubileusz!

Dostojni, czcigodni Jubilaci! Państwo i społeczeństwo zainteresowane jest tym, by w swojej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo, dostrzegać również czcigodnych Jubilatów, szczególnie tych, którzy swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny.

I dziś zapewne kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce Waszego trudu, nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni, tych lat: bo wiecie, że te Wasze szczęśliwe 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego Zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy dziś, podobnie jak Wy przed 50 laty, decydują się związać węzłem małżeńskim. Życzyć by sobie należało, aby wszystkie małżeństwa w naszej ojczyźnie były tak dobre jak Wasze.

Za trud i poświęcenie na pewno wdzięczne są Wam dziś Wasze dzieci, a Urząd Miejski w Rabce - Zdroju, w dowód społecznego uznania dla trwałość małżeństwa i rodziny wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wyróżnienie Was, poprzez odznaczenie, medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Zanim nastąpi dekoracja przyznanymi medalami pozwólcie, że najpierw podziękuje Wam za wszystko czego dokonaliście w życiu. Za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włos na Waszej skroni.

Pragnę złożyć Państwu serdeczne życzenia: długich lat życia w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych.

Po przemówieniach burmistrz Ewa Przybyło odznaczyła Jubilatów medalem przyznanym przez Prezydenta RP. Po odznaczeniach polał się szampan, a przed zebranymi wystąpił Jakub Rusiecki z zespołem góralskim. Odśpiewali Jubilatom "Sto lat" i dali krótki występ. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem zakończonym tortem.

2018-11-21-Złote Gody 42 par małżeńskich

21 listopad 2018