03 wrz 2018

Nowy rok szkolny, czyli naukę czas zacząć

We wszystkich szkołach na terenie gminy Rabka-Zdrój rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się od mszy świętej, po której uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na akademie do swoich szkół. Szczególne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Ponicach, gdzie uczniowie zostali zaproszeni do nowo otwartego i oddanego im do użytku budynku sali gimnastycznej. Na miejscu powitał uczniów dyrektor Stanisław Skawski, w obecności przedstawiciela samorządu gminy, wiceburmistrza Roberta Wójciaka. - Cieszymy się niezmiernie z tego, że spotykamy się wreszcie, po latach, w nowo wybudowanej, świetnej, nowoczesnej sali gimnastycznej, która została połączona z budynkiem starej szkoły. Mamy tu salę, nowe pomieszczenia przedszkola, salę konferencyjną. To wszystko sprawia, że nasza szkoła powiększyła się raz tyle, ile miała do tej pory. Cieszymy się z tego bardzo, a także z tego, że ten budynek będzie służył nie tylko społeczności szkolnej, ale i społeczności całej wsi - mówił dyrektor. - W sołectwach są zwykle dwa miejsca, w których tętni życie kulturalne - pierwsze to szkoła, drugie to remiza. W tym roku, jako samorząd, oddajemy inwestycje w szkole w Ponicach, która wzbogaciła się o salę gimnastyczną. Robi ona wrażenie i mam nadzieję, że będzie się wam tutaj dobrze ćwiczyło i spędzało czas. Przed wami 10 miesięcy w tym miejscu, spędźcie je dobrze - życzył uczniom wiceburmistrz Wójciak.