18 kwi 2024

Nowe karty Czytelnika w rabczańskiej bibliotece!

Od 15 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju dostępne są nowe plastikowe karty Czytelnika. Są one wydawane podczas wizyty w bibliotece. Użytkownik otrzymuje kartę bezpłatnie. Bardzo prosimy o noszenie kart ze sobą i nie odstępowanie innej osobie. Zapraszamy do biblioteki!

Regulamin Karty Czytelnika

1. Karty biblioteczne wydawane są Czytelnikom zarejestrowanym w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju
  2. Karta wydawana jest  Czytelnikom już zarejestrowanym w bibliotece.
  3. Na karcie znajduje się kod kreskowy, numer karty czytelnika, dane adresowe biblioteki, adres internetowy, miejsce na podpis Czytelnika oraz kod QR odsyłający do strony biblioteki.
  4. Wydana karta obowiązuje w MBP w Rabce-Zdroju.
  5. W imieniu osób starszych lub niepełnosprawnych kartę mogą odbierać inne osoby, po przedstawieniu upoważnienia i dokumentu tożsamości osoby, dla której karta jest wydawana. Karty wydawane  Czytelnikom niepełnoletnim odbierają rodzice lub opiekunowie prawni.
  6. Czytelnik jest zobowiązany do okazania karty z chwilą dokonywania wypożyczenia lub w celu korzystania z dostępu do Internetu.
  7. Biblioteka zastrzega sobie prawo do sprawdzenia tożsamości osoby korzystającej z karty bibliotecznej.
  8. W przypadku utraty karty należy niezwłocznie zawiadomić( osobiście lub telefonicznie ) bibliotekę, która kartę wydała, aby uniknąć obciążenia kosztami wynikłymi z posługiwania się kartą przez osoby trzecie.
  9. Wydanie pierwszej karty jest bezpłatne. Koszt wydania nowej karty w zamian za utraconą wynosi 4 zł.